PŚ w biegach narciarskich: Sylwia Jaśkowiec zdecydowanie lepsza od Justyny Kowalczyk

Astrid Jacobsen najlepiej wykorzystała nieobecność najlepszych narciarek sezonu z Marit Bjoergen i Therese Johaug na czele. Norweżka wygrała w piątek bieg na 10 kilometrów stylem dowolnym w Rybińsku. Zawody są zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Biegi narciarskie Justyna Kowalczyk

Reprezentantka kraju „Wikingów” nie zamierza składać broni i dzielnie walczy o miejsce w drużynie na zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa świata w Falun. Zawodniczka Państwa Fiordów wyprzedziła o 14,4 sekundy Amerykankę Elizabeth Stephen, a skład podium uzupełniła Niemka Stephanie Boehler, która minimalnie pokonała Rosjankę Julię Czekaliewą.

Justyna Kowalczyk

Bardzo słaby start ma za sobą Justyna Kowalczyk. Polka rozpoczęła nieźle, plasując się w czołówce, ale potem wyraźnie spuściła z tonu. Podopieczna Wierietielnego z każdym następnym kilometrem słabła w oczach, ale za wszelką cenę chciała dobrnąć do mety. Nasza rodaczka ostatecznie uzyskała dopiero 36. czas i nie zdobyła żadnych pucharowych punktów, tracąc do bezkonkurencyjnej Jacobsen blisko 2 minuty i 45 sekund.

Znacznie lepiej spisała się w Rybińsku inna z biało-czerwonych. Sylwia Jaśkowiec, bo o niej mowa, robi regularne postępy. Polka pobiegła przede wszystkim bardzo równo, swoim tempem i zakończyła zmagania na 11. pozycji – najlepszej w swojej karierze na tym dystansie.