PŚ w biegach: Justyna Kowalczyk wygrała w Słoweńskiej Rogli!

2011.12.17//  P. Rączka
Justyna Kowalczyk wygrała bieg na 10 km techniką klasyczną w Słoweńskiej Rogli. Było to pierwsze zwycięstwo Polki w tym sezonie. W zawodach nie startowała jej największa konkurenta Marit Bjoergen, która z powodu choroby musiała opuścić dzisiejsze zawody. Nasza zawodniczka od samego początku znajdowała się w czołówce, wraz z mającą na początku lekką przewagę Therese Johaug.

Na 2 kilometry przed metą Kowalczyk wysunęła się jednak na prowadzenie, którego nie oddała już do końca. Na ostatnim kilometrze Justyna miała już ponad 20 sekund przewagi i wiadomo było, że nie odda zwycięstwa. Ostatecznie Polka zwyciężyła nad Therese Johaug o 22,1 sekund. Trzecia na mecie Vibeke Skofterud miała stratę 27,4 sekund.