PŚ w biathlonie: Tomasz Sikora dopiero 24. Wygrał Martin Fourcade

2011.11.30//  P. Rączka
W inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w biathlonie w biegu indywidualnym na 20 km w Oestersund, Tomasz Sikora zajął dopiero 24. miejsce. Wygrał Francuz Martin Fourcade, który oprócz tego, że bardzo dobrze biegł, to także świetnie strzelał popełniając jeden błąd. Podobnym wynikiem może pochwalić się także Sikora, lecz Polak zdecydowanie wolnej biegł – stracił do lidera ponad cztery minuty.

Drugie miejsce zajął Michal Slesingr - czeski biathlonista również popełnił tylko jeden błąd na strzelnicy, ale w biegu stracił ponad dwie minuty. Na najniższym stopniu podium stanął Simon Schempp. W zawodach startowali również inni Polacy. Krzysztof Pływaczyk zajął 46. miejsce popełniając dwa błędy na strzelnicy. Gorzej poszło Łukaszowi Szczurkowi, który uplasował się na 87. pozycji, czterokrotnie nie trafiając do celu.