Sport   »   Aktualności   »   PŚ w Oslo: Piotr Żyła sensacyjnym zwycięzcą!

PŚ w Oslo: Piotr Żyła sensacyjnym zwycięzcą!

2013.03.17//  P. Rączka
Piotr Żyła okazał się najlepszy na norweskiej skoczni w Holmenkollen i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w karierze. Polak mimo wszystko swój sukces musiał podzielić z liderem Pucharu Świata, bowiem Gregor Schlierenzauer zakończył rywalizację z takim samym dorobkiem punktowym. Bliski miejsca na podium był Kamil Stoch, który po pierwszej serii był drugi, ale w swojej drugiej próbie zmierzono mu 121 metrów i zajął miejsce tuż za podium.
W drugiej serii mogliśmy oglądać także innych naszych reprezentantów. Dawid Kubicki po przyzwoitym skoku na 125,5, poprawił swoją pozycję z pierwszej serii i zajął ostatecznie 20. pozycję. Z jeszcze lepszej strony pokazał się Maciej Kot, który lądował na 127 m i został sklasyfikowany na wysokim 11. miejscu.