PŚ: sobotnie zmagania biathlonistów, saneczkarzy i biegaczy

2009.12.05//  S. Kozak
Sobotni dzień obfituje w zawody Pucharu Świata w sportach zimowych. Biathloniści, saneczkarze i biegacze zmagali się w Oestersund, Duesseldorfie i Altenbergu.
Felix Loch Felix Loch
Tora Berger Tora Berger

W Szwecji w Oestersund obył się dziś sprint biatlonistek na dystansie 7,5 km. Zwyciężyła w nim Norweżka Tory Berger. Tuż za nią na metę dobiegły: Rosjanka Olga Miedwiedcewa i Finka Kaisa Maekaeraeinen. W konkursie startowały trzy Polki: Agnieszka Cyl, Krystyna Pałka i Magdalena Gwizdoń. Nasze reprezentantki zajęły kolejno 14., 17. i 30 miejsce.

W Duesseldorfie mężczyźni walczyli w biegach narciarskich. Spint techniką dowolną na 1,5 km kiepsko poszedł polskim zawodnikom. Janusz Krężelok i Maciej Kręczmer nie zakwalifikowali się do ćwierćfinałów. Najszybszy był Rosjanin Aleksiej Pietuchow (2.56,25).

W niemieckim Altenbergu zaś, odbyły się zawody saneczkarzy, w których najlepiej pojechał Felix Loch. Nasz zawodnik – Maciej Kurowski – uplasował się na 23. pozycji.

To nie koniec sportowych emocji na dziś. W Lillehammer o 16 będą walczyć skoczkowie narciarscy. We wczorajszych kwalifikacjach Adam Małysz skoczył bardzo dobrze i zajął pierwsze miejsce.