PŚ: Ligety najlepszy w slalomie gigancie, Paerson w superkombinacji

W Kranjskiej Gorze rozegrano dziś zawody Pucharu Świata w slalomie gigancie mężczyzn. Najszybciej pokonał go Amerykanin Ted Ligety i zaliczyl piąte zwycięstwo w karierze.

Ted Ligety Ted Ligety

Łączny czas 25-letniego narciarza wynosił 2.22,02. O 0,34 sekundy wyprzedził drugiego Marcela Hirschera. Z nimi na podium stanął Norweg Kjetil Jansrud ze startą 0.51 sekundy do lidera.

Kobiety natomiast walczyły dzisiaj w superkombinacji, na którą składa się supergigant i pojedynczy przejazd w slalomie. W Sankt Moritz zwyciężyła Anja Paerson ze Szwecji. Z zawodów na zawody jej forma rośnie, co dobrze rokuje na Olimpiadę w Vancouver.

Dzisiaj jej czas wynosił 2.00,54. Była lepsza o 0.43 sekundy od Michaeli Kirchgasser i 0.92 sekundy od Lindsey Vonn.

Anja Paerson Anja Paerson Anja Paerson Anja Paerson Anja Paerson Anja Paerson Anja Paerson Anja Paerson Anja Paerson