PŚ Lahti: Polacy zajęli trzecie miejsce w konkursie drużynowym

2013.03.09//  P. Rączka
Reprezentacja Niemiec wygrała w sobotnim konkursie drużynowym Pucharu Świata w fińskim Lahti. Drugie miejsce zajęli Norwedzy, a na najniższym stopniu podium znaleźli się Polacy. Biało-Czerwoni wystąpili w składzie Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła i Krzysztof Miętus. Nasi zawodnicy toczyli zaciętą walkę z Austriakami, a wszystko rozstrzygnęło się dopiero w ostatniej serii skoków.

W pierwszej serii najlepiej z naszych skoczków zaprezentował się Stoch, który lądował na 121,5 m. Nieco z gorszej strony pokazał się Maciej Kot - 119,5 m, ale za to w swojej drugiej próbie poleciał aż na 127,5 m, co było najlepszym skokiem w konkursie. Istotna była również dobra postawa Piotra Żyły, bowiem jego 124 m, pozwoliło odrobić straty do Austriaków. Trzecie miejsce zapewnił nam Kamil Stoch, który skoczył tyle samo co Żyła. Swój skok zespsół Gregor Schlierenzauer, dzięki czemu mogliśmy zacząć świętować miejsce na podium.