PNA: Mali pokonało Ghanę w meczu o trzecie miejsce

2012.02.12//  P. Rączka
Reprezentacja Mali pokonała 2:0 Ghanę i zajęła trzecie miejsce w Pucharze Narodów Afryki. Obie drużyny spotkały się ze sobą już w fazie grupowej, jednak tam lepsze okazały się Czarne Gwiazdy, które wygrały 2:0. Orły wyszły na prowadzenie w 23. minucie meczu, po tym jak najlepiej w polu karnym odnalazł się napastnik Bordeaux - Cheick Diabate. Malijczycy mogli kończyć pierwszą połowę prowadząc różnicą dwóch goli, lecz zbyt egoistycznie zachował się w dobrej sytuacji Samba Diakite.
Podopieczni Gorana Stevanovicia w drugiej połowie prezentowali się znacznie lepiej, jednak w 64. minucie, gdy boisko za drugą żółtą kartkę opuścił Isaac Vorsah, ich gra nie wyglądała już tak dobrze. Rywale grając z przewagą jednego zawodnika, zdołali strzelić jeszcze jedną bramkę, a jej autorem był ponownie Diabate.