PNA: Gabon pokonał Tunezję, Maroko ograło Niger

Reprezentacja Gabonu awansowała z pierwszego miejsca do ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki. Współgospodarze turnieju w ostatnim meczu grupowym pokonali 1:0 Tunezję, zapewniając sobie tym samym komplet zwycięstw. Zwycięzcy tego spotkania mieli przewagę przez większą część rywalizacji, a decydująca o wygranej bramka została zdobyta w 62. minucie przez Pierre-Emerick Aubameyang.

W drugim meczu grupy C piłkarze Maroka wygrali 1:0 Niger. Obie drużyny przed tym spotkaniem miały zero punktów w swoim dorobku, dlatego było to pojedynek tylko o honor. Zwycięską bramkę strzelił w 79. minucie Younes Belhanda, który skierował piłkę pod poprzeczkę, po podaniu Marouane'a Chamakha - napastnika Arsenalu Londyn.

PNA: Gabon pokonał Tunezję, Maroko ograło Niger PNA: Gabon pokonał Tunezję, Maroko ograło Niger PNA: Gabon pokonał Tunezję, Maroko ograło Niger PNA: Gabon pokonał Tunezję, Maroko ograło Niger PNA: Gabon pokonał Tunezję, Maroko ograło Niger PNA: Gabon pokonał Tunezję, Maroko ograło Niger