PK: Hiszpania pokonała Urugwaj

Reprezentacja Hiszpanii wygrała 2:1 z Urugwajem w pierwszym meczu grupy B piłkarskiego Pucharu Konfederacji. Mistrzowie świata i Europy potwierdzili swoją klasę i praktycznie przez całe spotkanie prezentowali się lepiej od mistrz Ameryki Płd. i czwartego zespołu ostatniego mundialu. Podopieczni Vicente del Bosque od początku stwarzali sobie dobre okazje i raz po raz zagrażali bramce rywali. Pierwszy gol padł w 20. minucie, a zdobył go Pedro Rodriguez.
Zaraz po upływie pół godziny gry było już 2:0, a podwyższył Roberto Soldado, wykorzystując podanie Fabregasa. Po zmianie stron Hiszpanie ciągle przeważali, ale nie forsowali tempa, bowiem oszczędzali siły na kolejny mecz. W 88. minucie po uderzeniu z rzutu wolnego Luisa Suareza padła bramka honorowa dla Urugwaju.

PK: Hiszpania pokonała Urugwaj PK: Hiszpania pokonała Urugwaj PK: Hiszpania pokonała Urugwaj PK: Hiszpania pokonała Urugwaj PK: Hiszpania pokonała Urugwaj PK: Hiszpania pokonała Urugwaj