PK: Brazylia pokonała Japonię

W meczu otwarcia Pucharu Konfederacji reprezentacja Brazylii pokonała 3:0 Japonię. Spotkanie to dla obu krajów było dość znaczące, bowiem tylko one jak na razie mogą być pewne gry na przyszłorocznych mistrzostwach świata. Zespół z Kraju Kawy jest gospodarzem, natomiast ich dzisiejsi rywale jako pierwsi na świecie zapewnili sobie awans na ten turniej. Przewaga Canarihnos w tym spokaniu nie podlegała żadnej dyskusji, a zwycięstwo było jak najbardziej zasłużone.
Wynik już w trzeciej minucie otworzył Neymar, pięknym wolejem w samo okienko. Choć okazji nie brakowało, to jednak w pierwszej połowie rezultat nie uległ już zmianie. Zaraz po zmianie stron drugą bramkę zdobył Paulinho, po świetnym przyjęciu futbolówki w polu karnym. Samuraje starali się odpowiedzieć, ale ich akcje nie miały takiego polotu. Ostatniego gola w doliczonym czasie gry strzelił rezerwowy Jo po sytuacji sam na sam.

PK: Brazylia pokonała Japonię PK: Brazylia pokonała Japonię PK: Brazylia pokonała Japonię PK: Brazylia pokonała Japonię PK: Brazylia pokonała Japonię PK: Brazylia pokonała Japonię