Orlando Magic pokonani. Gortat bez formy.

Orlando Magic gościło Cleveland Cavaliers na własnym boisku, ale nie pomogło im to wygrać. Goście bez większego problemu pokonali ich wynikiem 102:93.
Marcin Gortat tym razem wszedł na boisko już w 3. minucie meczu i zabawił na nim aż 34 minuty. W tym czasie zdobył sześć punktów i miał osiem zbiórek.

Orlando Magic vs. Cleveland Cavaliers Orlando Magic vs. Cleveland Cavaliers

Mecz zaczął się ostro. Goście wymuszali faule na Howardzie, dlatego na boisko wszedł Polak. Miał za zadanie kryć Shaquille'a O'Neala, do którego regularnie kierowano piłki.

Marcin Gortat

O’Neal grał świetnie, tak samo jak rozgrywający Mo Williams. Dzięki nim Cleveland stale powiększali przewagę. Nie brakowało też indywidualnych akcji Vince’a Cartera i Jameer’a Nelsona.
Przeczytaj także: Kubica i Kościuszko w rajdzie Taormina - Messina »Poźniej było tylko gorzej. Gospodarze nie nadążali za rywalem. Byli kiepscy w obronie, więc goście dużo punktów zdobywali spod kosza.

Magic zaprezentowało się kiepsko. Gortat podobnie. Cztery razy spudłował, nieefektywnie krył O’Neila, a cztery z sześciu zdobytych punktów było wynikiem zamieszania pod koszem i dobitki Marcina. Grał jednak długo i tylko Carter i Nelson grali o minutę dłużej od niego.
Przeczytaj także: NBA - sezon rozpoczęty »Przyczyn kiepskiej postawy graczy z Orlando trzeba szukać w braku na boisku dwóch skrzydłowych: Rasharda Lewisa i Ryana Andresona. Poza tym zagrali drugi mecz z rzędu, a we wtorkowym spotkaniu z Charlotte Bobcats pokonali rywali.

Orlando z bilansem 6-3, są w czołówce Konferencji Wschodniej mimo ostatnich porażek.
Przeczytaj także: Real Madryt odpada z Pucharu Króla »W piątek zagrają u siebie z New Jersey Nets, którym obecnie też idzie bardzo kiepsko.

Orlando Magic - Cleveland Cavaliers 93:102
Kwarty: 28:35, 23:31, 17:22, 25:14