Najciekawsze finały piłkarskiej Ligi Mistrzów

Finały piłkarskiej Ligi Mistrzów od wielu lat stawiają na nogi wszystkich fanów piłki nożnej. Wielu kibiców z niecierpliwością wyczekuje dnia, kiedy zostanie wyłoniona najlepsza drużyna. Rozgrywki te nie bez powodu przecież uchodzą za najlepsze nie tylko w Europie, ale także i na świecie. Emocje jakie gwarantują najlepsi piłkarze świata gwarantują, że nikt nie będzie nudził się do ostatniego gwizdka. Pokazały to już decydujące spotkania o końcowym sukcesie w ostatnich latach. Najbardziej utytułowaną drużyną w tych rozgrywkach jest Real Madryt, który ma na swoim koncie dziesięć triumfów.

Najciekawsze finały piłkarskiej Ligi Mistrzów Najciekawsze finały piłkarskiej Ligi Mistrzów

28 maja 2016 roku Królewscy staną przed szansą wywalczenia kolejnego trofeum. W wielkim finale zmierzy się ze swoim lokalnym rywalem Atletico.

25.05.2005
Liverpool vs AC Milan - 3:3, po dogrywce, karne 3:2

Ten finał miał wielu bohaterów, a jednym z największych został Jerzy Dudek. Liverpool po pierwszej połowie przegrywał 0:3 i można było odnieść wrażenie, że jest po meczu. Ci którzy nie wyłączyli telewizorów i nie wyszli ze stadionu, byli świadkami niezwykłej przemiany. ''The Reds'' zdołali doprowadzić do wyrównania, a następnie wygrali w serii rzutów karnych.

24.05.2014
Real Madryt vs Aletico Madryt - 4:1, po dogrywce
Najlepszy reżyser nie napisałby takiego scenariusza. Podopieczni Simeone prowadzili 1:0 aż do doliczonego czasu gry i już w głowach świętowali sukces. Kiedy w trzeciej minucie doliczonego czasu gry wyrównał Ramos, nikt nie mógł uwierzyć w to co się stało. Dogrywka okazała się brutalna dla Atletico. Zeszło z nich powietrze na tyle, że stracili trzy gole. Zamiast historycznego sukcesu, nastąpiła historyczna klęska.

25.05.2013
Bayern Monachium vs Borussia Dortmund - 2:1

Pierwszy, historyczny niemiecki finał w Lidze Mistrzów. Drużyna Juergena Kloppa przebojem wdarła się na szczyt, ale nie zdołała postawić kropki nad "i". Choć było bardzo blisko. Losy spotkania rozstrzygnęły się na minutę przed końcem, gdy gola zdobył Arjen Robben. Lewandowski, Piszczek i Błaszczykowski musieli obejść się smakiem.

22.05.1996
Juventus Turyn vs Ajax Amsterdam - 1:1, po dogrywce, karne 4:2
Finał ten będą pamiętali nieco starsi fani. Dwadzieścia lat temu, gdy gwiazdami byli tacy zawodnicy jak Patrick Kluivert, Jari Litmanen, Frank de Boer, Didier Deschamps, Edgar Davids czy Alessandro Del Piero w Rzymie odbił się najważniejszy mecz sezonu pomiędzy Juventusem a Ajaxem. Po zaciętej i wyrównananej grze, o wszystkim musiała zadecydować seria jedenastek. W niej lepsza okazała się Stara Dama.

21.05.2008
Manchester United vs Chelsa Londyn - 1:1, po dogrywce, karne 6:5

Zanim hiszpańska piłka zaczęła wieźć prym, niema co roku przynajmniej jedna drużyna z Premier League reprezentowała angielską piłkę w finale Ligi Mistrzów. Ten rok był jednak wyjątkowy, bowiem po raz pierwszy znalazły się w nim dwa zespoły z tego kraju. O losach zwycięstwa decydowały karne, a w nich więcej szczęścia dopisało Czerwonym Diabłom.