Sport   »   Aktualności   »   NHL: Trwa zwycięska seria Columbus Blue Jackets

NHL: Trwa zwycięska seria Columbus Blue Jackets

2010.10.26//  D. Pęgiel
Zespół Columbus Blue Jackets wygrał u siebie z Philadelphią Flyers 2:1 i tym samym odniósł czwarte zwycięstwo w pięciu ostatnich spotkaniach w lidze NHL. Dwa pozostałe wczorajsze pojedynki rozstrzygnęły się po regulaminowym czasie gry.
Bohaterem meczu rozegranego w Nationwide Arena obwołano bramkarza gospodarzy Mathieu Garona, który udanie interweniował 28 razy, dopiero w trzeciej kwarcie pokonał go Ville Leino. Z kolei gole dla zespołu z Columbus strzelili Kyle Wilson i Derick Brassardy.
Mathieu Garon
Mathieu Garon Mathieu Garon

W Montrealu tamtejsi Canadiens pokonali Phoenix Coyotes 3:2, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Andriej Kostycyn po upływie minuty i 25 sekund dogrywki.

W trzecim poniedziałkowym spotkaniu drużyna Minnesota Wild przegrała na własnym lodowisku w rzutach karnych z Los Angeles Kings 2:3  - w piątej serii trafił Michal Handzus, a strzał Anttiego Miettinena obronił Jonathan Quick.

Źródło: sport.pl