NHL: Pittsburgh Penguins przegrali z Boston Bruins

W pierwszym meczu finału Konferencji Wschodniej hokeiści Pittsburgh Penguins przegrali 0:3 z Boston Bruins. Wynik ten jest sporym zaskoczeniem, bowiem najbardziej bramkostrzelny zespół w całej stawce, nie zdołał ani raz skierować krążka do bramki. Gra Pingwinów mimo wszystko mogła się podobać, zwłaszcza w pierwszej tercji. W drugiej odsłonie rywalizacja zaczęła się zaostrzać, co było efektem wyrzucenia z lodowiska Matta Cooke'a za faul na Adamie McQuaidzie.
Obie drużyny miały sporo sobie do powiedzenia po drugiej tercji, a rękawice zrzucił nawet Jewgienij Małkin i Patrice Bergeron. Na ostatnie dwadzieścia minut drużyny wyjeżdżały przy wyniku 1:0 dla Bostonu. Dość szybko drugie trafienie w meczu zanotował David Krejci, a wynik chwilę później ustalił Nathan Horton.

NHL: Pittsburgh Penguins przegrali z Boston Bruins NHL: Pittsburgh Penguins przegrali z Boston Bruins NHL: Pittsburgh Penguins przegrali z Boston Bruins NHL: Pittsburgh Penguins przegrali z Boston Bruins NHL: Pittsburgh Penguins przegrali z Boston Bruins NHL: Pittsburgh Penguins przegrali z Boston Bruins