NHL: Phoenix Coyotes wyeliminowali Chicago Blackhawks

Hokeiści Phoenix Coyotes pokonali w szóstym meczu pierwszej fazy play-off 4:0 Chicago Blackhawks i tym samym awansowali do półfinału Konferencji Zachodniej. Jest to największy sukces zespołu od 1996 roku. O awans nie było jednak łatwo, bowiem we wszystkich wcześniejszych meczach o wygranej musiała decydować dogrywka. Losy tej rywalizacji rozstrzygnęły się w trzeciej tercji, gdzie padły trzy gole, a zdobywali je Gilbert Brule, Antoine Vermette oraz Kyle Chipchury.
Co ciekawe po dwóch pierwszych tercjach to Blackhawks miało wręcz miażdżącą przewagę - w oddanych strzałach prowadzili 26-8. Jak można łatwo wywnioskować bohater było był tylko jeden - bramkarz Mike Smith, który obronił w tym spotkaniu 39 strzałów, w tym kilka naprawdę bardzo groźnych.