NHL: Chicago Blackhawks w finale Konferencji Zachodniej

2013.05.30//  P. Rączka
Nie tylko siódmy mecz, ale i także dogrywka musiała wyłonić finalistę Konferencji Zachodniej w spotkaniu Chicago Blackhawks i Detroit Red Wings. Ostatecznie lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 2:1 i teraz będą rywalizowali z obrońcami tytułu, zespołem Los Angeles Kings. Czerwone Skrzydła mogą mieć pretensje tylko do siebie, bowiem w bezpośredniej rywalizacji prowadziły juz 3-1, by ostatecznie przegrać 3-4.
Decydująca bramka padła już w 4. minucie dogrywki. Brentow Seabrook wjechanie w tercję rywali i bez presji przeciwników przymierzył z nadgarstka i zakończył jedną z najatrakcyjniejszych rywalizacji w tegorocznej rundzie pucharowej. Zdobywcy Presidents Trophy grają zatem dalej, a finał zapowiada się niezwykle ciekawie.