Sport   »   Aktualności   »   NHL: Boston Bruins bliżej Pucharu Stanleya

NHL: Boston Bruins bliżej Pucharu Stanleya

2013.06.18//  P. Rączka
W spotkaniu numer trzy wielkiego finału o Puchar Stanleya hokeiści Boston Bruins wygrali na własnym lodowisku 2:0 z Chicago Blackhawks i w rywalizacji do czterech zwycięstw objeli prowadzenie 2-1. Po raz kolejny bohaterem niedźwiadków został Tuukka Rask, który zanotował trzeci "shutout" w trakcie tegorocznych play-off. Goście mogą mówić o dużym pechu, gdyż na rozgrzewce krążkiem oberwał ich czołowy napastnik Marian Hossy i nie mógł wystąpić w meczu.
Niedźwiadki od początku dobrze prezentowały się w TD Garden, a pierwszą bramkę zdobyły w 22. minucie – krążek w siatce po odbiorze umieścił Daniel Paille. Dwanaście minut padł kolejny gol i zarazem ostatni. Gospodarze wykorzystali znakomicie przewagę dwóch zawodników i po trafieniu Bergeron mogli cieszyć się z powiększenia przewagi. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w środę.