2015.01.18//  M. Mikołajczyk
Koszykarze Washington Wizards minionej nocy wzięli błyskawiczny rewanż na Brooklyn Nets. „Czarodzieje” na półmetku rywalizacji przegrywali wprawdzie 50:51, ale w drugiej połowie z nawiązką odrobili straty, triumfując ostatecznie 99:90. To już 27. zwycięstwo w obecnym sezonie NBA podopiecznych Wittmana, którzy w dalszym ciągu są wiceliderami Konferencji Wschodniej.
Marcin Gortat

Ogromny wkład w sukces drużyny ze stolicy USA wniósł Marcin Gortat. Polak na parkiecie spędził 32 minuty, zdobywając w tym czasie 10 punktów. Łodzianin odnotował także aż 16 zbiórek, w tym 12 w obronie, asystę oraz blok, co złożyło się na jego kolejny double-double. Dość niespodziewanie najwięcej, bo 20 „oczek” dla gości rzucił Brazylijczyk Nene. Swoje zrobili też Kris Humphries, Kevin Seraphin i Bradley Beal.
Wizards swój najbliższy ligowy mecz rozegrają już 19 stycznia przeciwko beznadziejnie spisującej się Philadelphii 76ers.

Źródło: inf. własna/nba.com/youtube.com