2015.01.26//  M. Mikołajczyk
Koszykarze Washington Wizards po piekielnie trudnym pojedynku z Portland Trail Blazers nie mieli w ogóle czasu na odpoczynek. Stołeczni minionej nocy rozegrali kolejny niezwykle zacięty mecz w lidze NBA. „Czarodzieje” po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonali na wyjeździe 117:115 Denver Nuggets.

Obie drużyny po czterech kwartach remisowały ze sobą 105:105, więc losy tej konfrontacji rozstrzygnęły się dopiero w dogrywce, a w niej więcej zimnej krwi zachowali goście. Przyjezdnych do 30. triumfu w obecnym sezonie poprowadzili przede wszystkim Paul Pierce, John Wall oraz rezerwowy Kris Humphries, który nieoczekiwanie zapisał na swoim koncie aż 21 punktów.
Marcin Gortat

Dyspozycja Marcina Gortata ponownie pozostawiała sporo do życzenia. Łodzianin spędził na parkiecie blisko 28 minut, rzucając w tym czasie tylko 7 „oczek”. Polak do swojego dorobku dołożył też dwie asysty, jedenaście zbiórek, w tym dziewięć w obronie oraz przechwyt.
Wizards pozostali na drugim miejscu w Konferencji Wschodniej z ogromną stratą do będących poza konkurencją Hawks.

Źródło: inf. własna/nba.com/youtube.com