NBA: Washington Wizards przerwali serię porażek, 11 punktów Marcina Gortata

2015.02.08//  M. Mikołajczyk
Koszykarze Washington Wizards przerwali serię czterech porażek z rzędu. Stołeczni po przegranych meczach z Toronto Raptors, Atlanta Hawks i Charlotte Hornets w końcu przełamali swoją niemoc. Drużyna ze stolicy USA zgodnie z oczekiwaniami nie dała we własnej hali żadnych szans Brooklyn Nets. Podopieczni Wittmana pewnie wygrali wszystkie cztery kwarty, triumfując ostatecznie aż 114:77.
Marcin Gortat

Najwięcej, bo 17 punktów zdobył dla „Czarodziejów” John Wall. Oprócz Amerykanina swoje zrobili też Kevin Seraphin, Rasual Butler oraz Marcin Gortat.

Polak spędził na parkiecie zaledwie 17 minut. Łodzianin rzucił w tym czasie 11 „oczek”, ponadto zaliczył osiem zbiórek, w tym pięć w ataku i dwie asysty. Naszemu rodakowi niewiele zabrakło do skompletowania kolejnego w tym sezonie double-double.

Wizards zajmują obecnie trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej, ale ich przewaga nad Chicago Bulls jest naprawdę minimalna.

W innych ciekawych pojedynkach ligi NBA Golden State Warriors pewnie, bo 106:92 pokonali na wyjeździe New York Knicks, Philadelphia 89ers okazała się lepsza od Hornets (89:81), a Dallas Mavericks dopiero po dogrywce ograli 111:101 Portland Trail Blazers.