NBA: Washington Wizards przegrali po dogrywce, 10 punktów Marcina Gortata (wideo)

Koszykarze Washington Wizards mimo doskonałego początku nie dali rady pokonać Oklahomy City Thunder. Drużyna ze stolicy USA remisowała po czterech kwartach z „Grzmotami” 92:92, ale po dogrywce uległa swoim rywalom 103:105. „Czarodzieje” pomimo porażki utrzymali się na drugim miejscu w Konferencji Wschodniej, tuż za plecami Atlanty Hawks.

Marcin Gortat Marcin Gortat

Przyjezdnych do sukcesu poprowadził genialny duet Russel Westbrook-Kevin Durant – obaj panowie wspólnie zdobyli aż 66 punktów, nie dając najmniejszych szans defensorom gospodarzy. Miejscowi nie mogli znaleźć recepty na wymienioną „dwójkę”, choć na półmetku prowadzili 50:38.

Marcin Gortat

Stołeczni pomimo niezłej formy Brazylijczyka Nene Hilario oraz Amerykanina Johna Walla nie dali rady utrzymać wypracowanej przewagi. Sporo, bo ponad 37 minut spędził na parkiecie Marcin Gortat. Polak rzucił w tym spotkaniu 10 „oczek”, ponadto odnotował 6 zbiórek i 3 bloki.
Wizards mają teraz dwa dni odpoczynku, a swój najbliższy ligowy pojedynek rozegrają 25 stycznia przeciwko Portland Trail Blazers.