NBA: Washington Wizards lepsi od Los Angeles Clippers, 18 punktów Marcina Gortata! (wideo)

Koszykarze Washington Wizards znów są na fali. Stołeczni sięgnęli minionej nocy po swoje trzecie z rzędu, a szesnaste w sezonie zwycięstwo w rozgrywkach NBA. Drużyna ze stolicy USA po triumfach nad Boston Celtics oraz Orlando Magic tym razem pokonała we własnej hali Los Angeles Clippers.

Marcin Gortat Marcin Gortat

Podopieczni Wittmana sobotni pojedynek rozpoczęli od mocnego uderzenia, choć nie byli faworytami bukmacherów. „Czarodzieje” wygrali pierwszą kwartę 30:21, a w drugiej powiększyli swoją przewagę, prowadząc na półmetku 57 do 42. W dalszej części spotkania Wizards spuścili nieco z tonu, ale ich wiktoria nawet przez chwilę nie była zagrożona.

Marcin Gortat

Liderem gospodarzy był niezawodny Bradley Beal. Amerykanin zdobył podczas meczu 29 punktów i mógł liczyć na wsparcie m.in. Marcina Gortata. Polak pokazał się z bardzo dobrej strony, choć spędził na parkiecie tylko 22 minuty. Łodzianin rzucił w tym czasie 18 „oczek”, zaliczył dwa bloki i dwie zbiórki w obronie.
Miejscowi nie dali „poszaleć” więc gwiazdorowi gości, Blake’owi Griffinowi i w dalszym ciągu zajmują trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej. Wizards w swoim następnym ligowym pojedynku zmierzą się 15 grudnia z Utah Jazz.