NBA: Sensacyjna klęska Washington Wizards, przeciętny mecz Marcina Gortata (wideo)

Koszykarze Washington Wizards minionej nocy musieli we własnej hali uznać wyższość Brooklyn Nets. „Czarodzieje” pojedynek rozpoczęli wprawdzie od mocnego uderzenia, wygrywając pierwszą kwartę 24:18, ale w dalszej części meczu zdecydowanie spuścili z tonu, odgrywając momentami rolę statystów.

Marcin Gortat Marcin Gortat

Drużyna ze stolicy USA ostatecznie uległa swoim rywalom 80:102, ale mimo porażki utrzymała się na drugim miejscu w Konferencji Wschodniej, tuż za plecami Atlanta Hawks. Przyjezdnych do sukcesu poprowadził genialny duet Jack-Lopez, który w sumie zdobył aż 52 punkty.

Marcin Gortat

Wśród gospodarzy wszyscy jak jeden mąż razili nieskutecznością, o czym najlepiej świadczy skromny dorobek Johna Walla. Amerykanin zagrał przez ponad pół godziny, rzucając w tym czasie zaledwie 13 „oczek”.

Bez fajerwerków obyło się również w przypadku Marcina Gortata. Polak spędził na parkiecie ponad 24 minuty i zdobył w tym okresie 9 punktów. Łodzianin odnotował również pięć zbiórek, w tym trzy w ataku, blok i cztery przewinienia osobiste.
Wizards okazję do rewanżu na Nets dostaną już w niedzielę.