NBA: San Antonio Spurs rozgromili Memphis Grizzlies

Koszykarze San Antonio Spurs pokonali aż 105:83 Memphis Grizzlies w pierwszym finałowym meczu Konferencji Zachodniej. Przewaga gospodarzy już od samego początku była znacząca, a rywale byli zupełnie bezradni. Już po pierwszej kwarcie Ostrogi prowadziły 31:14, a na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 43:23. Zespół Gregga Popovicha mieli lekki przestój i pozwolili się dogonić na sześć punktów, ale później znów szybko odskoczyli i tylko powiększali przewagę.
Spurs pobili swój drużynowy rekord playoffów, trafiając 14 rzutów za trzy na 29 wykonanych prób. 20 punktów w meczu rzucił Tony Parker, dokładając do tego 9 asyst. W ekipie gości zawiedli liderzy Randolph, Darrell Arthur, Tayshaun Prince i Tony Allen. Pierwszy z nich zdobył tylko... dwa „oczka”. Dobrze grał tylko Mike Conley, autor 14 punktów i 8 asyst.

NBA: San Antonio Spurs rozgromili Memphis Grizzlies NBA: San Antonio Spurs rozgromili Memphis Grizzlies NBA: San Antonio Spurs rozgromili Memphis Grizzlies NBA: San Antonio Spurs rozgromili Memphis Grizzlies NBA: San Antonio Spurs rozgromili Memphis Grizzlies NBA: San Antonio Spurs rozgromili Memphis Grizzlies