Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Porażka Magic. Historyczne zwycięstwo Lakers

NBA: Porażka Magic. Historyczne zwycięstwo Lakers

2010.01.14//  S. Kozak
Orlando Magic przegrali z Denver Nuggets 97:115. Gortat grał przez 16 minut, w których zdobył 2 punkty, miał dwie zbiórki, stratę i faul. Los Angeles Lakers natomiast zaliczyli historyczną wygraną nad Dallas Mavericks 100:95. Są oni pierwszą drużyną w NBA z trzema tysiącami zwycięstw na koncie.
Tym razem Dwight Howard nie grał tak świetnie jak ostatnio. Miał spore kłopoty w ataku, co zaowocowało jedynie 8 punktami i 13 zbiórkami. Jego drużyna po pierwszej połowie prowadziła trzema punktami, ale trzecia kwarta była w ich wykonaniu zupełną porażką. W meczu nie zagrał Vince Carter, a Lewis i Nelson byli w kiepskiej formie.
NBA 13.01.2010 NBA 13.01.2010

Gospodarze z Denver na początku ostatniej kwarty mieli 20-punktową przewagę, z którą nie umieli sobie poradzić ich rywale z Orlando. W zwycięskim zespole świetnie zaprezentowali się Carmelo Anthony, Aron Afflalo i Chauncey Billups.

Los Angeles Lakers zmierzyli się z Dallas Mavericks. Wygrali 100:95 w dużej mierze za sprawą Andrew Bynum’a i Kobe Bryant’a. 18 stycznia po raz pierwszy w tym sezonie Lakers zmierzą się z Magic.