NBA: Phoenix Suns wygrali z Detroit Pistons. Gortat z double-double

Dobra postawa Marcina Gortata sprawiła, że Phoenix Suns pokonali 92:89 Detroit Pistons i odnieśli pierwsze zwycięstwie w nowym sezonie ligi NBA. Polak przebywał na parkiecie 36 minut i w tym czasie zdobył 16 punktów, zebrał 16 piłek i trzy razy zablokował rzuty rywali. Początek spotkania był bardzo "szalony". Goście w drugiej kwarcie choć mieli przewagę 11 punktów, to jednak na przerwę schodzi przegrywając ośmioma "oczkami".
Słońca kontrolowały tę niewielką przewagę. Trzecia odsłona po zaciętej walce zakończyła się remisem 17:17, a ostatnią choć przegrali pięcioma puntami, to jednak przewaga była niwelowana w ostatnich minutach, a nawet sekundach meczu - gdy już losy rywalizacji były rozstrzygnięte.

NBA: Phoenix Suns wygrali z Detroit Pistons. Gortat z double-double NBA: Phoenix Suns wygrali z Detroit Pistons. Gortat z double-double