Koszykówka

NBA: Oklahoma City Thunder pokonała Phoenix Suns, świetny mecz Gortata

2012.03.08//  P. Rączka
Koszykarze Phoenix Suns przegrali 104:115 wyjazdowe spotkanie z Oklahoma City Thunder i przerwali swoją passę trzech zwycięstw z rzędu. Doskonale zaprezentował się Marcin Gortat, który poprawił swój rekord kariery - zdobył 28 punktów, miał 11 zbiórek i 3 bloki. Ekipa z Arizony znakomicie rozpoczęła ten mecz, wygrywając  pierwszą kwartę różnicą dziewięciu punktów. Prowadzenie zdołali utrzymać do ostatniej odsłony, w niej jednak dostali prawdziwe lanie - przegrali 16:31.
W zespole gospodarzy kilku koszykarzy zasługuje na wielkie brawa. Russell Westbrook zdobył 31 punktów i miał 10 asyst, a jedno oczko mniej zdobyli Kevin Durant i James Harden. Serge Ibaka zanotował aż 20 zbiórek, dokładając do tego 18 punktów.