Koszykówka

NBA: Oklahoma City Thunder odrabia straty. San Antonio Spurs w końcu przegrali

2012.06.01//  P. Rączka
Koszykarze Oklahoma City Thunder pokonali 102:82 San Antonio Spurs i tym samym przerwali passę 20 zwycięstw z rzędu swojego rywala, z którym mierzą się w finale Konferencji Zachodniej. W rywalizacji bezpośredniej Ostrogi prowadzą 2-1. Goście w całym spotkaniu zdołali wygrać tylko pierwszą kwartę. W dalszej części rywalizacji przewaga gospodarzy rosła w bardzo szybkim tempie.
Kluczem do zwycięstwa ekipy z Oklahomy okazała się zespołowa gra. Najlepiej punktował Kevin Durant (22) i Thabo Sefolosha (19). Szesnaście - najwięcej - "oczek" dla Spurs zdobył Tony Parker. - Grali bardzo aktywnie, fizycznie i dzielili się piłką w ataku pozycyjnym. Robili te rzeczy lepiej niż my i wyraźnie nas pokonali - powiedział Gregg Popovich, trener San Antonio.