Sport   »   Koszykówka   »   NBA: New York Knicks wygrali z Boston Celtics

NBA: New York Knicks wygrali z Boston Celtics

2013.04.21//  P. Rączka
Koszykarze New York Knicks wygrali 85:78 z Boston Celtics w meczu inaugurującym fazy play off ligi NBA. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Carmelo Anthony, który zdobył 36 punktów. Goście zupełnie nie mogli poradzić sobie z rywalami w ostatniej kwarcie, zdobywając w niej zaledwie 8 "oczek". W całym meczu podopieczni Doca Riversa popełnili aż 20 strat. Słaby mecz rozegrał wracający po kontuzji Kevin Garnett, trafiając tylko 8 punktów.
Problemów z odniesieniem zwycięstwa nie mieli gracze Los Angeles Clipper, którzy pokonali 112:91 Memphis Grizzlies. Chris Paul rzucił 23 punkty i miał 7 asyst w 33 minuty. Gospodarze dobrze radzili sobie na tablicach, co zazwyczaj było atutem ich rywali. Clippers wygrali walkę na deskach 47-23 i punkty drugiej szansy aż 25-5.