Koszykówka

NBA: Miami vs. San Antonio - zdecyduje ostatni mecz!

2013.06.19//  P. Rączka
Koszykarze San Antonio Spurs nie zdołali przypieczętować zdobycia mistrzowskiego tytułu. W meczu numer sześć lepsi okazali się gracze Miami Heat, którzy wygrali po dogrywce 103:100. O wszystkich zdecyduje teraz ostatnie spotkanie, które odbędzie się również na parkiecie obrońców tytułu. - Jeśli przegralibyśmy dzisiaj, to przegralibyśmy ze mną oddającym na parkiecie wszystko co miałem - powiedział MVP sezonu regularnego.
"Ostrogi" miały piąty mistrzowski tytuł na wyciągnięcie ręki, bowiem na 28 sekund przed końcem prowadziły pięcioma punktami. Dogrywkę zapewnił na 5 sekund przed końcem rzutem za trzy punkty Ray Allen. W niej gracze Miami zaprezentowali dobrą grze w obronie i nie pozwolili zdobyć żadnego punktu rywalom przez ostatnie ponad dwie minuty. James skończył mecz z triple-double 32 punktów, 11 asyst i 10 zbiórek.