NBA: Marcin Gortat skompletował double-double, Washington Wizards przegrali z Atlantą Hawks (wideo)

Marcin Gortat może pochwalić się piątym double-double w obecnym sezonie NBA. Polak minionej nocy rzucił 12 punktów, odnotował 11 zbiórek, przechwyt i asystę. Łodzianin na parkiecie spędził w sumie 30 minut, ale jego wysoka dyspozycja nie pomogła Washington Wizards w pokonaniu Atlanty Hawks.

Marcin Gortat Marcin Gortat

„Czarodzieje” tym razem nie dali swoim kibicom powodów do radości, choć to oni według bukmacherów byli faworytami tego pojedynku. Najmocniejszym ogniwem w zespole gospodarzy był John Wall, autor 21 „oczek”, ale to przyjezdni wygrali czwartą kwartę 38:35 i cały mecz 106 do 102. Goście swój sukces zawdzięczają przede wszystkim doskonałej formie Jeff’a Teague’a.
To czwarta porażka przy dziewięciu triumfach Wizards w aktualnym sezonie. Drużyna ze stolicy USA swoje następne ligowe spotkanie rozegra już w czwartek z Cleveland Cavaliers.