Koszykówka

NBA: Los Angeles Lakers wygrali z Los Angeles Clippers

2012.01.26//  P. Rączka
Koszykarze Los Angeles Lakers pokonali 96:91 Los Angeles Clippers w swoim kolejnym meczu ligi NBA. Najwięcej punktów zdobył Blake Griffin - 26, do tego miał także dziewięć zbiórek. W ekipie gospodarzy najskuteczniejszy był Kobe Bryant - 24 punkty, 7 zbiórek i 6 asyst. W derbowym spotkaniu nie brakowało emocji, o czym świadczy chociażby liczba rozdanych przewinień technicznych - 6.
Gospodarze dopiero w połowie ostatniej kwarty zdołali wyjść na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Gracze Clippers niemal przez cały mecz mieli nieznaczną przewagę punktową (25:27, 24:24, 19:20, 28:20), jednak przespali samą końcówkę i musieli schodzić z parkietu jako przegrani.