Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Gortat błysnął. Wizards wygrali z Hawks

NBA: Gortat błysnął. Wizards wygrali z Hawks

2014.02.20//  P. Rączka
Koszykarze Washington Wizards pokonali na wyjeździe 114:97 Atlanta Hawks w meczu ligi NBA i awansowali na piąte miejsce w Konferencji Wschodniej. Kolejne dobre spotkanie rozegrał Marcin Gortat, który tym razem przebywał na parkiecie prawie 29 minut, a w tym czasie trafił siedem z dziewięciu rzutów z gry, zdobywając 14 punktów. Na swoim koncie miał również 12 zbiórek, co oznacza, iż zanotował 19. double-double w sezonie. Miał także asystę, dwa bloki, trzy straty i cztery faule.
Goście od samego początku prezentowali się lepiej - po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą 17 punktów, ale w trzeciej kwarcie pozwolili zniwelować tę przewagę. Sytuację odmienił rzut Trevora Ariza, który trafił z około 23 metrów, od tego momentu Czarodzieje znów zaczęli budować przewagę. W kolejnym meczu rywalem Wizards będzie New Orleans Pelicans (23-30).