NBA: Chicago Bulls i Philadelphia 76ers bez formy

W poniedziałkowym NBA drużyna Golden State Warriors walczyła z Indiana Pacers. Wygrali koszykarze z Warriors 126:107.
Golden State grali w osłabieniu. Ich najlepszy środkowy odpoczywa na ławce rezerwowych, razem ze swoim zmiennikiem Ronny’m Turiaf’em. Obaj narzekają na kontuzję i są wykluczeni z gry.

NBA 30.11.2009 NBA 30.11.2009

Mimo tego dali sobie radę z Indiana Pacers, w dużej mierze dzięki świetnej postawie Monta Ellis’a. Zdobył on swoje rekordowe 45 punktów, przez co jego drużyna nadrobiła utracone w pierwszej połowie kilkanaście punktów.

Chicago Bulls za to opada z formy. Spotkanie z Milwaukee Bucks przegrali 97:99, co jest już ich piątą porażką z rzędu. Zawodnikom z Milwaukee udało się przerwać swoją złą passę czterech przegranych meczy. Ponadto na boisko wrócił Andrew Boguta, który zdobył dla nich 22 punkty.

Dallas Mavericks rozegrali mecz u siebie z Philadelphia 76ers. W ostatnich sekundach spotkania Jason Terry zdobył decydujące o wyniku dwa punkty. Ostatecznie wygrali gospodarze 104:102, serwując przeciwnikom siódmą porażkę pod rząd.