Logo

Mundial 2014: Włosi lepsi w europejskim klasyku. Mario Balotelli przesądził o porażce Anglików

Reprezentanci Włoch świętują w sercu amazońskiej dżungli! Piłkarze ze słonecznej Italii brazylijski mundial rozpoczęli od arcyważnego zwycięstwa nad Anglią, robiąc tym samym ogromny krok w kierunku fazy pucharowej.

Reprezentacja Włoch w piłce nożnej Reprezentacja Włoch w piłce nożnej

Spotkanie przez cały czas stało na niezwykle wysokim poziomie i do ostatniej chwili trzymało widzów w napięciu. Oba zespoły budowały składne akcje i miały sporo bramkowych sytuacji. Wynik europejskiego klasyku wspaniałym uderzeniem po ziemi otworzył Claudio Marchisio, ale odpowiedź Wyspiarzy była natychmiastowa.

Reprezentacja Włoch w piłce nożnej

Anglicy do wyrównania doprowadzili już po 120 sekundach, kiedy Daniel Sturridge po genialnej wrzutce Wayna Rooney’a pokonał zastępującego między słupkami Buffona Salvatore’a Sirigu. Gola do szatni o mały włos nie zdobyliby podopieczni Cesarego Prandelliego. Phil Jagielka w ostatniej chwili uchronił swój zespół, wybijając piłkę z linii bramkowej, a chwilę później Danny’ego Welbecka i spółkę uratował słupek.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Ostatnie słowo należało do „Azzurich”, a dokładniej Mario Balotelliego, który na początku drugiej połowy „główką” skierował piłkę do siatki.
Pojedynek zespołów ze Starego Kontynentu dostarczył miłośnikom futbolu sporo emocji, podobnie jak poprzedni mecz grupy C, w którym Urugwaj niespodziewanie przegrał z Kostaryką. Przypomnijmy, że Anglicy mierzyli się z Włochami w ćwierćfinale Euro 2012. Wówczas losy tego meczu na korzyść Italii rozstrzygnęły się dopiero po rzutach karnych.Wyniki meczów grupy C:

Anglia 1:2(1:1) Włochy
Urugwaj 1:3(1:0) Kostaryka


2014-06-15 - M. Mikołajczyk

0

Komentarze do:
Mundial 2014: Włosi lepsi w europejskim klasyku. Mario Balotelli przesądził o porażce Anglików

Podobne artykuły i galerie