Mundial 2014: Skromne, ale niezwykle cenne zwycięstwo Argentyny

Reprezentacja Argentyny jest trzecią drużyną, która zameldowała się w półfinale mistrzostw świata. „Albicelestes” zrobili w sobotę swoje i zgodnie z przewidywaniami pokonali na stadionie w Brasilli Belgów.

Gonzalo Higuain Lionel Messi

Zespół z Ameryki Południowej błyskawicznie, bo już w 8. minucie objął prowadzenie i utrzymał je do samego końca. Gola na wagę zwycięstwa podopiecznych Alejandro Sabelli zdobył Gonzalo Higuain, który z pierwszej piłki strzelił w lewy dolny róg bramki, nie dając najmniejszych szans Thibautowi Courtois.
Pod koniec pierwszej połowy rzut wolny wykonywał Lionel Messi, ale futbolówka po uderzeniu gwiazdora FC Barcelony przeleciała nad poprzeczką. Eden Hazard i spółka nie potrafili znaleźć sposobu na odrobienie strat i choć momentami długo wymieniali się podaniami, to nie zdołali przeprowadzić żadnej skutecznej akcji w ofensywie.

Reprezentacja Argentyny w piłce nożnej

Spotkanie nie przyniosło zbyt wielu emocji, ale wygranych się nie sądzi. Argentyna w 1/2 finału zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Holandia–Kostaryka, który rozpocznie się dziś o godzinie 22:00.

Wynik meczu: Argentyna 1:0(1:0) Belgia.