Mundial 2014: Niemcy zdobyli mistrzostwo świata!

Kibice w Berlinie mogą otwierać szampana! Niemcy zdobyli w niedzielę swój czwarty tytuł mistrza świata. Nasi zachodni sąsiedzi po godnym finału meczu pokonali 1:0 Argentynę. Bramkę na wagę niezwykle cennego triumfu na „Maracanie” zdobył w dogrywce Mario Goetze. Zwycięski gol na wspaniałym stadionie w Rio de Janeiro padł dopiero w 113. minucie.
Spotkanie od początku stało na niezwykle wysokim poziomie. Oba zespoły były bardzo zdyscyplinowane taktycznie, choć zdarzało im się popełniać błędy, które mogły je sporo kosztować. W pierwszej połowie wyśmienitą okazję zmarnował Gonzalo Higuain, będąc w sytuacji sam na sam z Manuelem Neuerem. "Setki", wykonując zupełnie nieudanego loba, nie wykorzystał także Rodrigo Palacio i „Albicelestes” na zrewanżowanie się ekipie z Europy będą musieli jeszcze poczekać.

Reprezentacja Niemiec w piłce nożnej Reprezentacja Niemiec w piłce nożnej

Przypomnijmy, że w meczu o trzecie miejsce Holendrzy rozgromili w sobotę 3:0 reprezentację Brazylii.