Mundial 2014: Kolumbijczycy bezlitośni dla Japonii. Pogrom na boisku w Kujabie

Reprezentacja Kolumbii nadal pozostaje na mundialu niepokonana. Drużyna z Ameryki Południowej rozbiła we wtorek na stadionie w Kujabie Japończyków 4 do 1, choć już wcześniej zapewniła sobie awans do 1/8 finału.

Mistrzostwa Świata 2014 w piłce nożnej Mistrzostwa Świata 2014 w piłce nożnej

Podopieczni Jose Pekermana prowadzenie objęli już w 17. minucie, gdy rzut karny pewnie wykorzystał Juan Cuadrado. Azjaci nie zamierzali składać broni i gola do szatni po wrzutce Keisuke Hondy „główką” strzelił Shinji Okazaki. Po przerwie do siatki trafiali już tylko Kolumbijczycy – dwukrotnie bramkarza Kraju Kwitnącej Wiśni pokonał Jackson Martinez, a tuż przed końcem spotkania rywali dobił James Rodriquez.
To już trzecia wygrana Kolumbii na tegorocznych mistrzostwach świata. Wcześniej ekipa Pekermana rozgromiła 3:0 drużynę Grecji i pokonała 2:1 Wybrzeże Kości Słoniowej. Zespół z Ameryki Południowej w następnej fazie turnieju zmierzy się z Urugwajem.