Mundial 2014: Fenomenalny Didier Drogba ma pomóc "Słoniom" wyjść z grupy

2014.06.19//  M. Mikołajczyk
Wybrzeże Kości Słoniowej niemrawo rozpoczęło 14 czerwca swój inauguracyjny mecz z Japonią, przegrywając po pierwszej połowie w Recife 1:0. Gra afrykańskiego zespołu pozostawiała wiele do życzenia aż do 60. minuty, gdy na boisku pojawił się Didier Drogba. Wówczas postawa podopiecznych Sabriego Lamouchiego zmieniła się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
Reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej
Koszulki reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej
Mistrzostwa Świata 2014 w piłce nożnej

Wejście legendy Chelsea Londyn natychmiast odmieniło losy spotkania. Iworyjczycy w mgnieniu oka z nawiązką odrobili straty, wychodząc na prowadzenie po zaledwie kilku minutach. „Słonie” ostatecznie pokonały Azjatów 2 do 1 i w czwartkowe popołudnie w Brasilli zagrają niezwykle ważny mecz z Kolumbią. Czy Drogba ponownie poprowadzi WKS do zwycięstwa, przekonamy się już niebawem.