Mundial 2014: Belgia z kompletem zwycięstw wygrała grupę H

Reprezentacja Belgii zrobiła swoje i zgodnie z przewidywaniami zwyciężyła w grupie H. „Czerwone Diabły” są jedyną obok Holandii drużyną z Europy, która do 1/8 finału awansowała z kompletem dziewięciu punktów.

Eden Hazard Eden Hazard

Podopieczni Marco Wilmotsa pokonali w czwartek na stadionie w Sao Paulo Koreę Południową 1:0, choć przez całą drugą połowę grali w sile dziesięciu. W 45. minucie czerwony kartonik za brutalny faul zobaczył Steven Defour, ale Azjaci nie potrafili tego wykorzystać.

Koszulki reprezentacji Belgii

Widowisko nie było porywające, a piłka toczyła się przeważnie w środku pola. W 77. minucie osłabiona Belgia zdobyła gola na wagę trzech „oczek”. Najpierw na bramkę piekielnie mocno uderzył Divock Origi i po niefortunnej interwencji Seung-Gyu Kima formalności dopełnił Jan Vertonghen.
Eden Hazard i spółka w meczu o ćwierćfinał zmierzą się w najbliższy wtorek z Amerykanami.

Wynik meczu: Korea Południowa 0:1(0:0) Belgia.