Mundial 2014: Belgia wygrała z Rosją. "Czerwone Diabły" awansowały do 1/8 finału

Reprezentacja Belgii poszła w ślady Argentyny i mimo kiepskiej gry rzutem na taśmę zapewniła sobie zwycięstwo. „Czerwone Diabły” skromnie, bo 1:0 pokonały w niedzielę drużynę Rosji, choć swoim występem z pewnością nie zachwyciły.

Eden Hazard Eden Hazard

Podopieczni Marca Wilmotsa gola na wagę trzech punktów zdobyli dopiero w 88. minucie, gdy na listę strzelców po niezłym podaniu Edena Hazarda wpisał się 19-letni Divock Origi.
Spotkanie nie dostarczyło kibicom zbyt wielu emocji, a na boisku przez większość czasu wiało nudą. Przypomnijmy, że Belgowie w poprzedniej kolejce wygrali 2:1 z zespołem z Algerii, odrabiając straty w drugiej połowie. Oznacza to, że Romelu Lukaku i spółka zapewnili już sobie miejsce w dalszej fazie turnieju.