Mundial 2010: Chile wygrywa z Hondurasem

Zwycięstwem reprezentacji Chile 1-0, nad Hondurasem zakończył się pierwszy mecz grupy H Mundialu w RPA . Warto wspomnieć, iż Honduras dopiero po raz drugi występuje na MŚ.
Od mocnego uderzenia, już w 3. minucie zaczął Honduras, kiedy z rzutu wolnego uderzył Fernandez. Piłka jednak poszybowała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Bravo. W 9.minucie to Chiliczycy zaatakowali. Potężny strzał oddał Vidal, jednak goalkeeper Hondurasu dobrze wykonał swoje zadanie.

Carlos Pavon Marcelo Bielsa

Z każdą kolejną minutą meczu, ekipa Chile zdobywała przewagę. Udokumentowali to w 34. minucie spotkania. Po świetnej akcji całej drużyny do siatki trafił Beajour. Tempo spotkania wciąż było, dość wysokie, co wpłynęło na dość efektowną pierwszą połowę spotkania. Do szatni zawodnicy Chile schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Beausejour Vez Agenda Rayo Oscar Bonieck Garcia

Druga połowa ponownie ubiegła pod znakiem przewagi reprezentacji Chile. W 52. minucie groźny strzał na bramkę rywala oddał Isla. Osiem minut później znów uderzał Ponce, lecz i tym razem szczęście nie dopisało graczom z Chile. Kolejno, niezwykle aktywny był Sanchez ale podobnie jak koledzy, nie dał rady pokonać, dobrze dysponowanego dzisiaj Valladaresa. W 82. minucie świetnie uderzył z wolnego Medel ale piłka wciąż nie znajdywała się w siatce. Na minutę przed końcem prowadzenie Chile chciał powiększyć Gonzalez ale piłka uniosła się nad poprzeczką. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Zasłużone zwycięstwo Chile na stadionie w Nelspruit.