Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie. Brzozowski ze złotym medalem

Reprezentanci Polski wywalczyli trzy medale 11. dnia Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Singapurze. W pchnięciu kulą złoty krążek wywalczył Krzysztof Brzozowski, a brązowy Anna Wloka. Brązowy medal przypadł także Anecie Rydz w skoku wzwyż.

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie. Brzozowski ze złotym medalem Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie. Brzozowski ze złotym medalem

Brzozowski zajął pierwsze miejsce po tym, jak pchnął kulę na 23,23 m – co jest rekordem świata w rywalizacji do lat 20. W żeńskiej zawodach tej samej konkurencji Wloka zdobyła brąz z wynikiem 15,48 m. A Rydz uzyskując 1,79 m zagwarantowała sobie 3. pozycję w skoku wzwyż.

Pozostali Polacy spisali się o wiele gorzej – w kolarstwie szosowym na dystansie 48 km, Marek Kulas był 25., a Bartłomiej Wawak 30. W finałowym biegu na 200 m Tomasz Kluczyński zajął siódmą lokatę z czasem 21.56. W pięcioboju nowoczesnym na 12. miejscu sklasyfikowany został Karol Dziudziek.