Mistrzostwa Świata w Berlinie - Tomasz Majewski zdobywa srebro

Tomasz Majewski zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą podczas mistrzostw świata rozgrywanych w Berlinie.

Tomasz Majewski Mistrzostwa Świata Berlin Masai Mistrzostwa Świata Berlin

Po pierwszej serii Majewski sklasyfikowany był na drugiej pozycji z wynikiem 21,37 m. Polaka wyprzedzął tylko Amerykanin Christian Cantwell z wynikiem 21,54 m.

Dariusz Kuć 100 m Mistrzostwa Świata w Berlinie Christian Cantwell Mistrzostwa Świata Berlin

W drugiej kolejce wąskiego finału rezultatem 21,91 m Majewski wskoczył na pozycję lidera, którą szybko odebrał mu Christian Cantwell wykonując próbę na 22,03 metry. Amerykanin dzięki temu wywalczył złoty medal mistrzostw świata. Brąz przypadł Niemcowi Ralfowi Bartelsowi z wynikiem 21,37 m.

W wieczornej sesji pierwszego dnia mistrzostw świata wystąpił również Dariusz Kuć, który rezultatem 10,38 nie zdołał awansować do półfinału biegu na 100 m. Ćwierćfinały bez problemu przebrnęli faworyci: Tyson Gay i Usain Bolt. Finał biegu na 100 m zostanie rozegrany jutro o 21:35.

Reese Hoffa Mistrzostwa Świata Berlin Tomasz Majewski Mistrzostwa Świata Berlin

W kwalifikacjach skoku o tyczce pojawił się trzy nasze reprezentantki, Monika Pyrek, Anna Rogowska oraz Joanna Piwowarska. Pierwsze dwie z rezultatem 4,55 awansowały do poniedziałkowego finału. 4,25 Piwowarskiej to za mało do przebrnięcia kwalifikacji.

W drugim rozegranym dziś finale, 19-letnia Linet Chepkwemoi Masai po wspaniałym finiszu wygrała bieg na 10 kilometrów. Podium uzupełniły Etiopki Meselech Melkamu i Wude Ayalew.