Siatkówka

Mistrzostwa Europy - Polska wygrywa kolejny dreszczowiec

2009.09.09//  Ł. Łuniewski
Reprezentacja Polski wygrała ze Słowacją 3:2 podczas siatkarskich mistrzostw Europy. Po wczorajszym zwycięstwie nad Hiszpanią 3:2 to kolejny pięciosetowy dreszczowiec w naszym wykonaniu.
Polacy podobnie jak wczoraj przespali pierwszego seta, przegrywając z outsiderem naszej grupy 21:25. Dopiero kolejne dwie partie pokazały na co stać naszą reprezentację. Wygrane partie do 15 i 10 optymistycznie napawały przed czwartym setem.

W nim kibice przyżyli spore zaskoczenie. Zbyt pewni wygranej Polacy liczyli, że set wygra się sam. Wysoka nieskuteczność i dobra gra Słowaków doprowadziła do stanu 2:2 i tie-breaka.

Piąty set to wzajemna wymiana cioasów. Przy stanie 8:7 dla Polaków, Słowacy zaczęli jeszcze lepiej grać doprowadzając do wyniku 8:10. Błędy rywali oraz bardzo dobry blok biało-czerwonych pozwoliły wygrać 16:14 i całę spotkanie 3:2.

W meczu grupy F Bułgaria pokonała Holandię 3:1 i obok Polski oraz Rosji zapewniła sobie awans do półfinału.