Michał Kwiatkowski wygrał jednodniowy wyścig E3 Harelbeke

Michał Kwiatkowski odnotował kolejny ważny sukces w swojej kolarskiej karierze. Zawodnik grupy Sky w pięknym stylu wygrał jednodniowy wyścig E3 Harelbeke. Polak na ostatnich metrach wyprzedził współtowarzysza ucieczki i mistrza świata Petera Sagana (Tinkoff) i został pierwszym polskim triumfatorem prestiżowej imprezy. Podczas 59. edycji wyścigu kolarze mieli do pokonania 206 km wokół miejscowości Harelbeke. Nasz rodak ostatni raz przekroczył jako pierwszy linię mety w ubiegłorocznym Amstel Gold Race.
Wspomniana dwójka zaatakowała 30 km przed metą, na przedostatnim z 15 podjazdów, Podczas wspinaczki długości 1530 m urwali 13 współtowarzyszą ucieczki.

Michał Kwiatkowski wygrał jednodniowy wyścig E3 Harelbeke Michał Kwiatkowski wygrał jednodniowy wyścig E3 Harelbeke