Memoriał Wagnera: Polska pokonała Iran

Reprezentacja Polski pokonała 3:0 (26:24, 25:20, 25:21) Iran w pierwszym swoim meczu X Memoriału Wagnera Biało-Czerwoni. Biało-Czerwoni tym samym udanie zrewanżowali się za porażkę 2:3 w Pucharze Świata 2011. Pierwszy set pokazał, ze rywal z Azji wcale nie będzie łatwy do ogrania. Nasi siatkarze musieli wzmocnić zagrywkę i dopiero wtedy zdołali wyjść na prowadzenie. Przewaga dwóch punktów nie pozwalała na wiele - niedługo potem był wynik remisowy. Dobra gra blokiem pozwoliła jednak wygrać seta.

Memoriał Wagnera: Polska pokonała Iran Memoriał Wagnera: Polska pokonała Iran

W pozostałych dwóch odsłonach podopieczni Andrea Anastasiego radzili sobie już znacznie lepiej, mając świadomość tego, czym może zagrozić im rywal w tym dniu. Tegoroczni zwycięzcy Ligi Światowej pokazali, że ciągle są w wysokiej formie i na igrzyskach olimpijskich medal wydaje się sprawą oczywistą - tylko nie wiadomo jeszcze jakiego koloru. W kolejnym meczu rywalem Polaków będą Niemcy.