Martin Vaculik wygrał Grand Prix Polski. Gollob i Zmarzlik w finale

2012.06.23//  P. Rączka
Martin Vaculik wygrał żużlowe Grand Prix Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Słowak zastąpił w stawce kontuzjowanego Jarosława Hampela. Była to szósta eliminacja indywidualnych mistrzostw świata. Drugi linię mety przekroczył Chris Holder, a trzeci był 17-letni debiutant startujący z dziką kartą Bartosz Zmarzlik. Ostatnie miejsce w finale zajął Tomasz Gollob.

Najwięcej punktów na pierwszym etapie zawodów zgromadził Greg Hancock i Martin Vaculik - 12. Jedno "oczko" mniej miał Chris Holder i Fredrik Lindgren. Gollob awansował z dziewięcioma punktami (1,1,1,3,3), natomiast Zmarzlikowi wystarczyło osiem punktów (2,1,3,2,0).

Półfinały należały do Polaków - kolejno wygrał młodszy, a następnie bardziej doświadczony żużlowiec. Zwycięstwa te narobiły ogromnego apetytu na to, że jeden z nich stanie dziś na najwyższym stopniu podium. Niestety, Słowak odjechał bardzo szybko, Gollob przestał się liczyć w walce, a Zmarzlik choć robił co mógł, nie był w stanie wyprzedzić Holdera.