Sport   »   Tenis   »   Marion Bartoli wygrała Wimbledon 2013

Marion Bartoli wygrała Wimbledon 2013

2013.07.06//  P. Rączka
Marion Bartoli bez większych problemów pokonała 6:1, 6:4 Sabine Lisicki i została mistrzynią Wimbledonu. Francuzka w trakcie całej imprezy nie straciła żadnego seta! W drodze po triumf pokonała Eline Switoliny, Christine McHale, Camile Giorgi, Karin Knapp, Sloane Stephen i Kirsten Flipkens. Pierwszy set trwał zaledwie pół godziny, a Niemka w ogóle nie potrafiła niczym zaskoczyć swojej rywalki i gładko przegrała, zdobywając zaledwie jednego gema.

Druga odsłona zapowiadała się równie szybka. Bartoli w pewnym momencie prowadziła już 5:1, ale Lisicki zdołała wygrać trzy gemy pod rząd, broniąc wcześniej trzy piłki meczowe. Sabina w trakcie drugiej partii grała ze łzami w oczach, mając świadomość swojej bezradności. To pierwszy wielkoszlemowy tytuł tenisistki. W 2007 roku również mogła sięgnąć po zwycięstwo w Wimbledonie, ale wówczas w finale pokonała ją Venus Williams.